Natáčení klipu je vždycky sranda. Tahle horká neděle nepobavila jen nás, ale i přihlížející lid, cestující vlakem a především dvacetičlenný komparz. Naši kamarádi se s námi vydali na výlet vlakem, abychom natočili klip k songu Nádražní, který je součástí našeho chystaného EP. To už v dohledné době pustíme do světa. Třeba Kapelní Lajf, pomyslný singl z EP s názvem „Všechno co mám“, je úplně jiný – je hlavně o nás, o naší kapele, o tom, jak probíhají koncerty, jsou tam zachycený emoce z pódia, i mimo něj, jsou to vlastně střihy za poslední rok našeho kapelního života v akci. Nádražní je příběhovej klip, který, jak doufáme, pobaví nejednoho z vás!

Koncept a scénář jsme dávali dohromady docela dlouho, ale tenhle příběh se nakonec psal sám. Náš vrchní kameraman a rejža v jednom, Kuba, měl všechno naplánované, počasí nám přálo , nakoupili jsme piva a další občerstvení pro komparz a v 10 ráno se jednu srpnovou neděli sešli před nádražní táborskou halou, abychom jeli na jeden neobvyklý výlet s názvem TOČÍME KLIP! Cílová stanice: Bechyně. Pár dní předem jsme se dozvěděli, že v Bechyni jsou zrovna v tenhle termín slavnosti města, takže jsme se dva dny modlili, abychom se do toho vlaku vůbec vešli. A ono to klaplo.

Do role průvodčího se nám skvěle hodil Bláža z kapely Peshata, takže jsme ho oslovili. On neváhal ani minutu a podpořil nás v našem nápadu! Zprvu bylo vše trochu zmatečné, klasicky jsme zapomněli kytary na natáčení, dokonce dvě, sháněli jsme použité jízdenky na scény do vlaku (Vašek už se bál, že si budeme hrát na bezdomovce a hrabat se v místních koších!) a při nákupu skupinové jízdenky se kvůli nám vytvořila fronta až ven – ale za moment se vyráželo směr Bechyně. Povedlo se nám ulovit kupé téměř pro sebe. Využíváme první minuty, Bláža se ihned stylizuje do role průvodčího, vypadá tak autenticky, že se jedna z cestujících táže, zda už může nastoupit, Bláža nadšeně kyne: nastupujte, pojďte! Komparz načíná vino, krájí salámy na prkýnku, vypadá to jako opravdový výlet. Dokud se na celý vagon na plný pecky neozve náš song, který ostatní cestující slyší celou cestu stále dokola. Někteří si nás nevěřícně natáčí, vesměs se všichni tváří pobaveně. Vzápětí se dostaví reálný průvodčí a je mírně zmaten, avšak je to pohodový týpek a s Blážou najdou brzo společnou řeč. Ve vlaku už probíhají jednotlivé scény a komparz podává skvělé herecké výkony. 

Když jsme při příjezdu do Bechyně křičeli jednohlasně jako jeden muž z okénka vlaku: „CHCE TO ZMĚNU“, většina cestujících si musela myslet, že stávkujeme, nebo že probíhá přímo demonstrace proti ČD. A ono tak trochu i joo: „revolta propukla v čekací hale, židle a stoly létají sálem“, zpíváme na kolejišti i mimo něj, z repráku se ozývá pořád dokola jeden song, nám je děsný horko, lidi pogují a tančí před nádražní halou, a kolemjdoucí nechápou, co se to tu v neděli odpoledne děje, a my se snažíme vytřískat z čekání na vlak co nejvíce scén! Přidávají se dokonce dva cizí cestující, kteří jsou nadšení z naší aktivity a za minutu už tančí s námi. Vašek dokonce dostal celých 11 korun za svou hru na kytaru, ano, vyzkoušel si busking naživo! 

Děkujeme všem za super den, vše klaplo a už prvního října: CHCE TO ZMĚNU JÍZDNÍHO ŘÁDU budete zpívat společně s námi, je na co se těšit!
Vaše Utíkej!

Previous post Červenec za námi, kytary ještě neskládáme!
Next post Všechno co mám: EP 2023

Goto Top